سم سوسک برای مسموم کردن سوسک ها با استفاده از روش خوراکی کاربرد دارد.

این حشرات به خوبی به سم های گازی واکنش نشان نمی دهند مگر اینکه سم بسیار قوی باشد و این سموم قابلیت استفاده برای محیط زندگی انسان نیستند.

سم سوسک بیشتر برای مسموم کردن سوسک ها با استفاده از روش خوراکی کاربرد دارد. این سوسک ها معمولا جزو بندپایان هستند که با روش مسمومیت خوراکی به سرعت از بین می روند. این حشرات به خوبی به سم های گازی واکنش نشان نمی دهند مگر اینکه سم بسیار قوی باشد و این سموم قابلیت استفاده برای محیط زندگی انسان نیستند زیرا باعث مسمومیت تنفسی انسان می شوند و گاها راه های هوایی را مختل می کنند. دلتامترین یکی از انواع سوکش است که برای از بین بردن این حشرات در محیط بسته استفاده می شود و به صورت گچی و با بوی جذاب برای آنها تهیه شده است. این سم بسیار قوی است و پس از بلعیده شدن به سرعت سوسک ها را می کشد. به دیل دوام بالای این سم می توان از آنها برای تمامی محیط های سرویس های بهداشتی استفاده کرد. سم سوسک کش دلتامترون با نام تجاری ریپلزال وارد بازار شده است که دارای ماندگاری بیش از 8 ماه  در محیط های خشک می باشد.

سم سوسک

سم سوسک قوی ترین نوع سم در بین سموم بندپایان است زیرا این جانور دارای یک قاب محافظ در اطراف بدن است که او را از خطرات محیطی حفظ می کند. سم استفاده شده برای این حشره باید به صورتی باشد که با این قاب برخورد نکند در نتیجه باید به صورت خوراکی وارد بدن او شود. اکثر سموم سوسک از نوع گچی هستند. فروش سم سوسک ریپلزال بیشتردر مراکز فروش سموم کشاورزی و خانگی انجام می شود. این سم می تواند انواع سوسک های ریز و سوسری  ها را از بین ببرد همچنین قیمت این سم نسبت به ماندگاری و دوام آن در محیط بسیار مقرون به صرفه است. به علاوه به دلیل حالت گچی آن به راحتی توسط آب شسته نمی شود و می توان از آن در محیط هایی مانند آشپزخانه یا سرویس بهداشتی استفاده کرد. تخم سوسک ها قبل از تولد نسبت به سموم بسیار مقاوم است و با استفاده از سم نمی توان این تخم ها را نابود کرد اما تنها نوع سم که می تواند تخم سوسک را نابود کند سم ریپلزال می باشد.

سوسک ها باعث ایجاد بیماری هایی از جمله وبا، تب زرد، حساسیت و اسهال خونی می شوند به همین دلیل قبل از تکثیر آنها در محیط باید به طور کامل نابود شوند. سوسک ها حتی تا 18 ساعت پس از مرگ از خود گاز متان ترشح می کنند. سوسک معمولا بوی تند را دوست دارد به همین دلیل از انواع سم هایی برای آنها استفاده می شود که دارای موادی مانند سیر، فلفل؛ آب صابون یا اسید اوریک باشد.

قوی ترین سم سوسک کش

فروش سم سوسک قوی بیشتر خانگی و برای محیط های بسته است. البته سوسک ها به زمین کشاورزی هم آسیب می زنند اما  با استفاده از سموم ترکیبی کشاورزی می توان آنها را نابود کرد. استفاده از سم سوسک بیشتر خانگی است. مهم ترین ویژگی این سم ها ایجاد تلفات قوی و زیاد  در بین جمعیت سوسک ها در بازه زمانی کوتاه است. سم سوسک کش سپرومترون یکی از انواع این سموم می باشد که به شکل قابل توجهی میزان جمعیت سوسک ها را در بازه زمانی کوتاه کم می کند. ماندگاری و اثر گذاری این سم بیش از 3 ماه است و به صورت گچی استفاده می شود. این سم نسبت به سایر نمونه های سموم سوسک کش بوی کمتری دارد و عملکرد ان بسیار شبیه به ریپلزال می باشد. این سم از پودر برگ سبز تهیه شده است. سموم بی بو مانند شات گان از دلتامترون تهیه شده اند و از تولیدات داخلی هستند. خرید سم سوسک کش قوی حتی برای محیط هایی مانند استخر ها مورد نیاز است.

قیمت سم سوسک

در زمان فروش انواع سم سوسک قیمت ها نسبتا متفاوت هستند. مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت این محصولات دوام و ماندگاری آنها در بازه زمانی مشخص است. اکثر سموم بسیار قوی و تاثیر گذار بر تمامی مدل های سوسک ها و بندپایان قیمت بالاتری دارند. کاربرد سم سوسک بسیار قوی تنها برای سوسک ها نیست بلکه گاها این سم ها به حدی قوی هستند که حتی برای از بین بردن خزندگان کوچک مانند مارمولک استفاده می شوند. لیست قیمت های این محصولات به هم نزدیک هستند اما چیزی که مشخص است این است که سموم سوسک باید ماندگاری بالا در دوره گرما داشته باشند.